Máme na výber!

Autor: Jana Del Moral | 8.3.2016 o 21:26 | (upravené 8.3.2016 o 22:12) Karma článku: 2,69 | Prečítané:  327x

Život je cestička ktorou môžeš len tak ísť, rýchlo prebehnúť, alebo sa ňou krásne prejsť. Vyber si tú svoju.

Aj keď je náš každodenný život mnohokrát krutý a nie vždy môžme kontrolovať situácie v ktorých sa ocitneme, predsa len máme niečo na výber.

Náš postoj k danej situácii je čisto naša voľba a ten kontrolovať môžme. Nie však každý sa kontrolovať vie a mnoho ludí dokonca ani nepozná ani sám seba.

Dobrá správa: Dá sa to naučiť. Od narodenia máme kontakt s inými ľuďmi ktorých sa snažíme pozorovať, spoznávať, porovnávať a predvídať ich reakcie. Je to nevyhnutné pre náš rozvoj a život v spoločnosti.Málokto sa však pozastaví nad svojimi vlastnými emóciami a už vôbec nerozoberá svoje najčastejšie reakcie na tieto pocity.Naopak, veľakrát sa ich snažíme zakryť pred druhými a často krát aj pred sebou. Jednoducho na svoje pocity iba reagujeme, ale iba málokedy ich rozoberáme, riešime a učíme sa z nich.Veľakrát cítime napríklad strach a prirodzene túto emóciu rozpoznáme a snažíme sa ju odstrániť, ale akonáhle odstránime jej príčinu, ďalej ju už neriešime. Je to veľká škoda, pretože poznanie našich emócií nám poskytne mnoho cenných informácií o nás, o našich prednostiach a slabostiach a o našich často krát automatických reakciách.Spoznať sa je prvý krok ako sa naučiť tieto reakcie predvídať a zdravo kontrolovať.

Myslím, že to stojí za to zaujímať sa o seba viac ako o ktorúkoľvek inú, či už slávnu, alebo uznávanú osobu.

Nikdy nespoznáme nikoho pre nás viac dôležitého ako sami seba.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?