Máme na výber!

Autor: Jana Del Moral | 8.3.2016 o 21:26 | (upravené 8.3.2016 o 22:12) Karma článku: 2,69 | Prečítané:  319x

Život je cestička ktorou môžeš len tak ísť, rýchlo prebehnúť, alebo sa ňou krásne prejsť. Vyber si tú svoju.

Aj keď je náš každodenný život mnohokrát krutý a nie vždy môžme kontrolovať situácie v ktorých sa ocitneme, predsa len máme niečo na výber.

Náš postoj k danej situácii je čisto naša voľba a ten kontrolovať môžme. Nie však každý sa kontrolovať vie a mnoho ludí dokonca ani nepozná ani sám seba.

Dobrá správa: Dá sa to naučiť. Od narodenia máme kontakt s inými ľuďmi ktorých sa snažíme pozorovať, spoznávať, porovnávať a predvídať ich reakcie. Je to nevyhnutné pre náš rozvoj a život v spoločnosti.Málokto sa však pozastaví nad svojimi vlastnými emóciami a už vôbec nerozoberá svoje najčastejšie reakcie na tieto pocity.Naopak, veľakrát sa ich snažíme zakryť pred druhými a často krát aj pred sebou. Jednoducho na svoje pocity iba reagujeme, ale iba málokedy ich rozoberáme, riešime a učíme sa z nich.Veľakrát cítime napríklad strach a prirodzene túto emóciu rozpoznáme a snažíme sa ju odstrániť, ale akonáhle odstránime jej príčinu, ďalej ju už neriešime. Je to veľká škoda, pretože poznanie našich emócií nám poskytne mnoho cenných informácií o nás, o našich prednostiach a slabostiach a o našich často krát automatických reakciách.Spoznať sa je prvý krok ako sa naučiť tieto reakcie predvídať a zdravo kontrolovať.

Myslím, že to stojí za to zaujímať sa o seba viac ako o ktorúkoľvek inú, či už slávnu, alebo uznávanú osobu.

Nikdy nespoznáme nikoho pre nás viac dôležitého ako sami seba.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch stúpli ceny za elektrinu neúmerne. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

EKONOMIKA

Posúvanie dôchodku sa nepáči odborom, štát nevylučuje zmenu

V roku 2017 sa dôchodok posunul o dva a pol mesiaca.


Už ste čítali?